Podsumowanie sezonu 2017/2018

KS Lipna swój drugi sezon w Historii rozpoczął 26.08.2017r. Z perspektywy całego sezonu można powiedzieć, że gra biało-zielonych była w kratkę. KS potrafił wygrywać wymagające mecze, ale też przegrywać z teoretycznie słabszymi rywalami. Na to wszystko wpływały czynniki takie jak: dyspozycja dnia czy braki kadrowe, z którymi KS Lipna się boryka, co w części wiosennej uległo poprawie ( średnia na mecz 14 zawodników ).

Początek sezonu rozpoczął się obiecująco KS Lipna wygrywa z trudnym rywalem Nysą Trzebiel 4:2. Po tym meczu oczekiwania jak i apetyty były wysokie, lecz tydzień później przegrywamy z ŁKS Łęknica 4:1. ŁKS-u do tej pory nie udało się pokonać. Kolejny etap w rozgrywkach to zimny prysznic tj. „baty” od Lubska 5:0 po tym meczu oczekiwania oraz apetyty zostały mocno ostudzone. Następna dwie kolejki po 3:0 najpierw wygrana u siebie z Iskrą Jabłoniec, a tydzień później porażka w Bieniowie. Po tym meczu KS wchodzi na właściwe tory i wygrywa dwa razy z rzędu najpierw z Błękitnymi Olbrachtów po zaciętym boju 5:4, a później z Drożkowem 4:1. Kolejny tydzień to zacięty bój z WKS Łaz o trzecią z rzędu wygraną, ale niestety musieliśmy uznać wyższość rywala i ostatecznie przegrywamy 1:2. Kolejna potyczka to ostatnia wygrana w Tuplicach 1:0 w rundzie jesiennej, ostatnio bowiem tydzień później przegrywamy z Spartą Grabik na własnej murawie 1:3 był to mecz w trudnych warunkach atmosferycznych dla obu drużyn. Rok 2017 kończymy przegrywając w fatalnym stylu przegrywając w Żarach z Promieniem 5:0

Półmetek sezonu 2017/18 kończymy na 9 miejscu w tabeli z bilansem 5 wygranych, 6 przegranych.

Przerwa zimowa to metamorfoza Klubu Sportowego z Lipnej. Pod koniec roku z powodów osobistych z Prezesa Zarządu rezygnuje Paweł Huntowski. Chwilę później zostają wybrane nowe władze. Prezesem zostaje wybrany Grzegorz Laskowski, Wiceprezesem Mateusz Mielniczek, Sekretarzem bez zmian zostaje Władysława Laskowska oraz Mateusz Klisowski – Członek Zarządu

Solidnie przepracowany okres przygotowawczy KS zaczął na początku lutego 2018 roku. W treningach brało średnio ok. 10 osób. Rozegraliśmy trzy mecze kontrolne z Zorzą Brzeźnica ( przegrana 2:0 ), Płomień Czerna ( 4:4 ) oraz Nysą Przewóz ( wygrana 6:4 )

W okresie przygotowawczym KS pozyskał trenera/zawodnika o bogatej karierze Dariusza Trześniowskiego. Szkoleniowiec objął drużynę od początku lutego 2018.

Z KS-em umowę przedłużył utalentowany Dawid Kuliga ( Nysa Przewóz ) oraz treningi wznowił Tomasz Filip

Odeszli: Dominik Kościelny ( Płomień Czerna ) oraz Grzegorz Morek ( nie wznowił treningów )

Przed rundą wiosenną zawodnicy KS-u mogli się trochę rozerwać przed ligą. Zostało zorganizowane Spotkanie Integracyjne, na którym każdy otrzymał drobny upominek oraz zostały wręczone nagrody: Najlepszy zawodnik- Tomasz Mielniczek, Najlepszy strzelec- Daniel Dolecki, Nagroda Fair Play-Krzysztof Wroński. Na tej imprezie mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Przewóz Ryszarda Klisowskiego oraz Panią Sołtys Lipnej Annę Klisowską.

Rundę wiosenną zaczynamy dość późno, a wszystko to przez przedłużoną zimę. Tuż zaraz po świętach przypada nam zagrać z liderem rozgrywek ŁKS Łęknica. Przegrywamy na własnym boisku 3:1, choć zaliczamy ten mecz do dobrych ponieważ graliśmy jak równy z równym zabrakło odrobiny szczęścia przy niewykorzystanych sytuacjach. Potwierdza to kolejna seria wygranych, już tydzień później na własnym boisku KS Lipna efektownie pokonuje Budowlanych Lubsko 6:1. Następny mecz to horror w Jabłońcu o mały włos przegralibyśmy z „outsiderem” ale ostatecznie wygrywamy. W miedzy czasie gramy zaległe spotkanie z Promieniem Żary, które z powodu braków kadrowych oraz kontrowersjach przegrywamy ale był to tylko wypadek przy pracy, bo trzy dni później pewnie wygrywamy wysoko z FAX Bieniów 8:3. W majówkę zamiast grillować jedziemy do Trzebiela i gramy tam najlepsze 29 minut w całym sezonie do 65 minuty przegrywamy 4:0 i podnosimy się na 4: 4 ten remis smakuje jak wygrana. Po pauzie wygrywamy u siebie z Zielonymi Drożków 3:2 ( był to słaby mecz w wykonaniu obu drużyn) Kolejna potyczka jest bardzo ważna dla KS-u w Łazie możemy podtrzymać szanse na 3 miejsce w tabeli, ale niestety nie potrafimy się zmobilizować i wysoko przegrywamy 8:5. Po tej porażce trzecia lokata była już poza zasięgiem. Ostatnie dwa mecze to pewna wygrana u siebie z Tupliczanką 4:1 i wisienka na torcie całego sezonu, wydarte trzy punkty w Grabiku. KS Lipna wygrywa 1:0 tym samym kończąc rozgrywki 2017/2018.

KS Lipna kończy sezon na 5 miejscu żarskiej Klasy „B” z bilansem 12 wygranych 9 porażek oraz 1 remis ( runda wiosenna bilans : 7 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki ).

Z perspektywy całego sezonu można wywnioskować, że jako drużyna można wszystko, są zwycięstwa ale też porażki. Ważne jest jednak żeby być na dobre i na złe dlatego zachęcamy obecnych zawodników do pozostania w drużynie i walkę w przyszłym sezonie tak jak w Trzebielu i Grabiku J oraz tych co chcieliby pograć w KS Lipna.