Derby dla Lipnej !

W "Pierwszych" derbach gminy Przewóz KS Lipna nie daje szans rywalom zza miedzy, Nysie przewóz rozgramiając ich 7:1 (3:0). Mecz w pierwszej fazie był wyrównany, ale z każdą minutą biało-zieloni przechylali "szalę" na swoją korzyść. W 14 min po zamieszaniu w polu karnym piłkę w bramce gości ostatecznie umieszcza Dawid Kuliga i KS Lipna obejmuję prowadzenie. Kilka minut później niemalże kopia sytuacji, kolejne zamieszanie i tym razem egzekutorem jest Krzysztof Reszel gospodarze podwyższają na 2:0. Kolejna bramka w 44 minucie to indywidualny rajd Tomasza Mielniczka i do szatni na przerwę schodzimy z wynikiem 3:0. Po przerwie w pierwszej minucie drugiej połowy po nieudanym wybiciu piłki przez obrońcę KS-u Grzegorza Laskowskiego piłkę do siatki wbija Adam Kubiak napastnik Nysy i tym samy rywale zmniejszają stratę, ale nie na długo, bowiem w 52 minucie precyzyjnym strzałem z 30m huknął niczym z armaty Dariusz Antosz zrywając pajęczynę w prawym okienku bramkarza gości. Kolejna bramka to kolejny wymierzony strzał tym razem z rzutu wolnego, piłkę dokręca Dawid Kuliga i nie daje szans bramkarzowi. Mamy już 5:1. Ale to nie koniec bramek, w 85 minucie po faulu w polu karnym rywali na Darku A. rzut karny na bramkę zamienia Tomasz Mielniczek. Wynik spotkania ustala w 87 minucie Michał Krawiec po odbiciu się piłki od poprzeczki dobiją ją głową. Chwilę później sędzia kończy zawody. Wynik spotkania pokazuję kto rządzi w Gminie Przewóz. Podczas derbowego meczu w barwach KS-u zadebiutował młody bramkarz Karol Jaworski. Nie zabrakło też gorącego dopingu( bęben, śpiewy), który było słychać całe zawody i w pewnym stopniu urozmaicił widowisko.

KS wystąpił w składzie: Mielniczek D. (Br.), Mielniczek T.(Kpt.), Klisowski Mateusz, Hawrylak, Urszyc, Laskowski, Trześniowski, Klisowski Dominik, Reszel, Kuliga, Antosz, Krawiec od 46' Jeziorski od Misiewicz od Jaworski od Klisowski Michał od oraz Kafarowski od

Nieobecni: Gilewski(kontuzja), Wroński(kontuzja), Klan(wesele), Dolecki(zawieszenie) Lenczewski(praca) Klisowski Przemysław(wesele), Tomasz Filip(praca)